SAMSUNG TQ48S90FAE 48" 4K OLED SMART-TV
TQ48S90FAEXXC
Samsung TQ48S90FAE 48" 4K OLED Smart-TV – kun katseluelämys kohtaa älykkyyden
OLED HDR+ takaa upean kontrastin pikseli kerrallaan ja Motion Xcelerator 144Hz pitää nopean toiminnan veitsenterävänä. FreeSync Premium Pro ja AI Motion Enhancer Pro tekevät urheiluhetkistä ja peleistä sulavia ja viiveettömiä, kun taas Dolby Atmos syventää äänimaailman jokaiseen nurkkaan.
Tärkeimmät ominaisuudet
48" OLED-näyttö, 4K (3840 x 2160) resoluutio
NQ4 AI Gen3 -prosessori, 128 tekoälypohjaista neuroverkkoa
4K AI Upscaling Pro
OLED HDR+ ja Motion Xcelerator 144Hz
FreeSync Premium Pro, AI Motion Enhancer Pro
Dolby Atmos, 40 W 2.1 -äänikanavilla
Samsung Knox Security, jopa 7 vuoden Tizen OS -päivitykset
Pantone Validated värit (2140 väriä, 110 ihonsävyä)
Smart TV, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3
HDMI x4, USB-A x2, Ethernet, CI-modulipaikka
LaserSlim Design
Tekniset tiedot
Näyttö: OLED, 48", 4K (3840 x 2160), 100 Hz
Prosessori: NQ4 AI Gen3
Liitännät: HDMI x4, USB-A x2, Ethernet, CI-moduli, optinen audio
Kaiuttimet: 40 W, 2.1, Dolby Atmos
VESA: 300 x 200 mm
Mitat (ilman jalustaa): 1069.3 x 39.6 x 619.9 mm